SYNDY ZE SRBECKÝCH LUHŮ

Irský setr
Chovný pes

Narozen: 15.2.2009
Chovatel: Petr Herčík

Otec: CIT Z HOSTECKÝCH VRCHŮ
Matka: LEXA ZE SRBECKÝCH LUHŮ

VÝSTAVY

Výborný, Vítěz třídy, Krajský vítěz
v dospělé kategorii vždy výborný.

ZKOUŠKY

Zkoušky vloh se zadáváním CACT - I.cena, 220 bodů / 228
Klubové zkoušky vloh se zadáváním CACT - II. cena, 185 bodů / 228
Mezinárodní Field Trial se zadáváním CACIT, CACT - eliminace

ZDRAVÍ

DKK A/A
DLK bez nálezu

Charakteristika:

Náš první pejsek, "Eddie", se stal základním stavebním kamenem našeho setřího života. Vybrali jsme si ho náhodou, setry, výcvikem i výstavami nepolíbení, jako psího kamaráda. Avšak on se rozhodl náš život od základů změnit - a tak jsme propadli setrům, a to jen a pouze díky němu.
Eddie nám ukázal, co takový setr dokáže, ale i dovede. Zasvětil nás do výchovy temperamentních jedinců, kteří mají obrovskou loveckou vášeň; ukázal nám, jak na setra v bytě; spolu jsme řešili všeobecně známý odpor setrů k jídlu, odměnám, i povelům. Uviděli jsme přenádherná vystavení divoké zvěře nebo dokonalé přinášení bažantů, kachen a zajíců. Díky němu jsme začali chodit ven jen s píšťalkou na krku a máme speciální mrazák na maso pro psy, kde skladujeme zmrzlou zvěř pro nikdy nekončící výcvik... Eddie je prostě náš učitel.

Eddieho můžeme řadit do "klasické české linie", po pracovních rodičích. Má výbornou konstituci a stavbu těla, excelentní silný a pevný hřbet a celou horní linii; za zmínku určitě stojí i dokonalá mechanika pohybu. Jeho hlava je jemnější, dá se říci "staršího typu", které se však stávají v populaci nedostatkovým zbožím, zároveň vyniká rovnoběžnými liniemi. Celkově je bez hrubých vad v exteriéru, o čemž svědčí i hodnocení "výborná", které si odnesl ze všech výstav, kterých se v dospělé kategorii zúčastnil.

Při pohybu v poli udivuje kdekoho. Ze všech zkoušek, kterých se zúčastnil, si odnesl slova chvály a obdivu na jeho chuť a vůli prohledat přidělený terén a touhu najít zvěř, dokonce i z mezinárodního field trialu. Čím těžší terén nebo přírodní podmínky (silný vítr, déšť) jsou, tím rychleji a s větší vervou se pouští do hledání. Eddie není však jen jednostranně zaměřený pes. Doslova miluje aportování a přinášení, je to pro něj obrovská zábava. Je schopný dohledávat ztracenou zvěř na hony daleko, bez problémů přináší bažanty, zajíce i kachny z hluboké vody. Zde se bohužel trochu projevuje, že je to náš první pes a tak doplácí na naší nezkušenost, protože vyšší zkoušky nejsou pro něj problém.

Pravý setr - tělem i duší.