PINKY PEPPER SHADOW DOG

Irský červenobílý setr
Chovný pes

Číslo zápisu: ČLP/RWS/261/13; import: PRK.VII-13430
Narozen: 29.4.2012
Chovatel: Judyta + Beata + Robert Gnypovi
Import Polsko

Otec: C.I.E. CHEXCLUSIVE'S GYPSYBOY
Matka: CHDREAMS COME TRUE SHADOW DOG

VÝSTAVY

Junior Šampion České republiky

CAJC, BOJ, CAC, Národní vítěz, Klubový vítěz, CACIB, BOB
vždy výborný

ZKOUŠKY

Klubové zkoušky vloh se zadáváním CACT - I.cena, 228 bodů (plný počet), celkové 2. místo (na věk)

ZDRAVÍ

CLAD FREE/ČISTÝ
DLK 0/0
DKK C/C

Charakteristika:

Výběr červenobílého setra jsme pečlivě plánovali a promýšleli, když se pak plánoval vrh v sousedním Polsku na nepříbuzném chovném páru, který by přinesl do České republiky novou krev, nebylo co řešit, bylo rozhodnuto. Přemýšlení nám velmi ulehčil fakt, že jsme budoucí matku našeho štěněte měli možnost vidět na vlastní oči a také výběr krycího psa, impozantní, úspěšný a zdravý Exclusive's Gypsyboy...

Koudy s sebou nese řadu exteriérových předností. Mezi nejvýraznější patří jeho velmi typická hlava s ostře řezanými rysy, výrazným stopem a širokou mozkovnou, umocněnou ideálním bílým proužkem mezi očima, který definuje hlavu jako perfektně souměrnou; vyniká také ideálním úhlením pánevních i hrudních končetin; a v neposlední řadě kvalitní srst a velmi jasné, krásně utvářené plotny mahagonové barvy.
Na pracovním poli se prokazuje vrozeným systémem hledání, vystavením i klidem před zvěří, významná je schopnost perfektního přiznávání, kterou disponuje od nejútlejšího věku a také schopnost aportérská, kdy neodmítá bažanta, zajíce ani kachny.
Všechny předchozí kvality předčí jeho povaha. Koudy je velmi přátelský, učenlivý a hravý, zároveň jemný a citlivý.

Pravý setr - tělem i duší.