SYNDY ZE SRBECKÝCH LUHŮ

Irský setr
Chovný pes

Narozen: 15.2.2009
Chovatel: Petr Herčík

Otec: CIT Z HOSTECKÝCH VRCHŮ
Matka: LEXA ZE SRBECKÝCH LUHŮ

ZKOUŠKY
2013
Klubové ZKOUŠKY VLOH se zadáváním titulu CACT, MSKAO
II. CENA, 185 BODŮ   SOUDCOVSKÁ TABULKA

Na klubové zkoušky vloh jsme se přhlásili úplně bez ambic - a to až ve chvíli, kdy jsme dostali informaci o tom, že původně přihlášení psi, se nezúčastní. Na zkoušky jsme jeli absolutně bez tréninku - proč taky, Eddie již měl ZV dávno splněné, takže naší účast jsme pojali zejména jako placený trénink pro našeho druhého psa, RWS Pinky Pepper Shadow Dog. Pokud někdo z nich měl uspět, myslel jsem tajně na Eddieho, protože jeho hledání i vystavení bylo vždy excelentní.
Na to také došlo, při jeho dalekém a rychlém hledání jsme slyšeli slova chvály a obdivu. Plány mám ovšem zkazili podmínky, nedostatek divoké zvěře pořadatelé nahradili vypouštěnými bažanty. Bohužel nebyli vysazeni předem do prostoru zkoušek, ale před každým během před zkoušeného psa a do té doby vegetili pod dekou v autě, takže byli doslova nasáklí pachem člověka. Eddie je proto odmítal vystavovat, ač vždy naznačil jejich umístění. Škoda, být v prostoru divoká zvěř, výsledek by jistě byl zcela jiný. 

2012
ZKOUŠKY VLOH se zadáváním titulu CACT, OMS Brno - venkov
I. CENA, 220 BODŮ   SOUDCOVSKÁ TABULKA

Po tréninku na mezinárodním field trialu jsme vyrazili na ostré zkoušky, do Těšan jižně od Brna. Ač mě celé okolí ze zkoušek uklidňovalo, že stačí "když pes běhá", zde byl opak pravdou. Čím byl pes kratší, tím byli rozhodčí spokojenější; pro úspěšné dokončení jsme museli chodit v poli tak dlouho, dokud jsme nenarazili na divokou zvěř, vystavení pelechů a dýchánků nestačilo, teda alespoň nám ne. 
Eddie předvedl svůj vrozený instinkt - proč by hledal těsně přede mnou, na svahu kam praží slunce, a tak se vydal skutečně najít zvěr, hledal velmi daleko jednostranně zaměřený, kde i na velkou dálku vystavil, bohužel nikdo nedokázal identifikovat, zda tam něco bylo nebo ne, a tak jsme museli absolvovat další dva běhy, než jsme narazili na pernatou zvěř. O to lepší zážitek z vystavení to byl. Eddie dostal pach do nosu a v obilí, které mi bylo do pasu, vystrčil hlavu nahoru a opatrně se přiblížil. Když jsem se k němu dostal na tři kroky, zvedly se dva kusy, naprosto perfektní klid a Eddie šel spolušně na volno u nohy až k rozhodčím. Ulevilo se mi, protože vystavení jsme již předvedli několik a až nyní byla skutečně potvrzena zvěř. A měli jsme to za sebou, bez problémů splněné limitní známky pro chovnost!

MEZINÁRODNÍ FIELD TRIAL se zadáváním titulu CACIT, CACT, MSKAO
eliminace   POSUDEK

Na mezinárodní field trial jsme jeli "nakukandu", jenže naši známí i pořadatel z klubu nás okamžitě přemluvili, ať rozhodně běžíme sólový rozeběh. No, tak jsme to zkusili, bez rodokmenu, bez očkovacího průkazu, jentaktak na zaplacení startovného... :-)
Projevila se Eddieho obrovská nezkušenost - vždyť na takové akci jsme byli úplně poprvé! Nejprve absolvovali svoje běhy páry a až poté přišli na řadu sólové běhy, na nás zbylo poslední číslo ve startovním poli. Slunce bylo na obloze vysoko, pražilo a pálilo a ač jsme s sebou měli vodu, Eddie se jí ani nedotkl a neustále sledoval cvrkot okolo. Když pak přišel na řadu, ukázal co se v něm skrývá - ač irský setr, tak s perfektním rychlým hledáním a výbornou prací s větrem. Na zajíce jsme narazili, pár kroků za ním Eddie šel, poté se otočil a pokračoval ve svém hledání. Bohužel jsme neúspěšně prošli celý přidělený kus a po přechodu na opačný kraj pole Eddie vypadl z tempa a po pár minutách hledání si přede mnou lehl a odmítl dál pokračovat... Škoda, podle rozhodčích by styl i hledání bylo na FT akceptovatelné, jen vystavit pernatou a měli bychom to v kapse. I tak jsem byl velmi spokojený! Kolik irčanů dostane tak dobré hodnocení na FT? :-)

 

 

 

Soudcovská tabulka
Vrozená chuť k práci - 4
Hledání - systém - 4
Hledání - rychlost - 4
Hledání - vytrvalost - 4
Vystavování - 4
Postupování - 4
Nos - 4
Klid před zvěří pernatou - 4
Klid před zvěří srstnatou - 3 (nenarazili jsme na srstnatou)
Chování po výstřelu - 4
Zájem o stopu zvěře - 4
Vodění na řemeni - 4
Poslušnost - 3
Celkový počet bodů = 220
Maximální počet bodů = 228
rozhodčí: J.Šmikmátor
Zhodnocení práce psa:
Pes rychlého hledání a dobrého systému, nevystavuje vypuštěnou zvěř, zaskakuje.

Soudcovská tabulka
Vrozená chuť k práci - 4
Hledání - systém - 4
Hledání - rychlost - 4
Hledání - vytrvalost - 4
Vystavování - 2 (vypouštěná pernatá zvěř, divoká srstnatá vystavena)
Postupování - 2
Nos - 3
Klid před zvěří pernatou - 2
Klid před zvěří srstnatou - 3
Chování po výstřelu - 4
Zájem o stopu zvěře - 4
Vodění na řemeni - 4
Poslušnost - 4
Celkový počet bodů = 228
Maximální počet bodů = 228
rozhodčí: Přemek Bouška, Ivo Kristek
Zhodnocení práce psa:
Mladý nadějný pes, dostatečně rychlý se snahou najít zvěř, využívá větru. V průběhu hledání ztrácí nasazené tempo a ke konci běhu hledání vypouští - umdlévá.
rozhodčí: František Zahradníček, Josef Novák, Neno Jagodič (CRO)